4 powody, dla których warto stosować płyn do płukania ust

Płyny do płukania ust nie są tak popularne i powszechnie stosowane jak pasty do zębów, choć wiele osób nie wyobraża sobie już pielęgnacji zębów i jamy ustnej bez tych produktów. Dlaczego warto regularnie stosować płyn do płukania ust? 

  1. Skuteczna broń w profilaktyce i leczeniu próchnicy

Aby zapobiegać rozwojowi próchnicy i ograniczać gromadzenie się płytki nazębnej warto sięgnąć po płyn do płukania ust, który wspomaga proces remineralizacji szkliwa. Dostępne są produkty ze związkami fluoru, które pokrywają powierzchnię zębów ochronną warstwą, zabezpieczającą je przed pojawieniem się ubytków i rozwojem próchnicy. Dodatkowo, przeciwbakteryjny płyn do płukania jamy ustnej: https://aptekadlarodziny.pl/przeciwgrzybiczne-i-antybakteryjne-plyny-do-plukania-jamy-ustnej.html dociera również do trudno dostępnych przestrzeni, do których nie dotrze szczoteczka do zębów. Pozwala więc pozbyć się bakterii namnażających się w obszarach, do których dostęp jest bardzo ograniczony.

  1. Wspomaganie leczenia stanu zapalnego dziąseł

Zmagając się ze stanem zapalnym w obrębie dziąseł warto sięgnąć po dobry płyn przeciwzapalny do płukania ust. W jego składzie znajdują się substancje o właściwościach antyseptycznych, np. chlorheksydyna. Wspomaga ona leczenie stanu zapalnego i wspiera proces regeneracji błony śluzowej. Płyny przeciwzapalne są często zalecane pacjentom po przebytym zabiegu stomatologicznym, w celu przyspieszenia prawidłowego gojenia się tkanek.

 

Szeroki wybór przeciwzapalnych płynów do płukania ust znaleźć można na stronie: https://aptekadlarodziny.pl/przeciwzapalne-plyny-do-plukania-jamy-ustnej.html

  1. Przywrócenie uczucia świeżości

Przepłukanie ust płynem przynosi uczucie odświeżenia. Przywraca świeży oddech i poprawia komfort.

  1. Pomoc w łagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości i wspomaganie leczenia chorób jamy ustnej

Płyny do płukania ust mają różnorodne właściwości. Dzięki temu można dobrać taki produkt, który odpowiada na indywidualne potrzeby konkretnej osoby. Przy odczuwaniu suchości w jamie ustnej, można sięgnąć po nawilżający płyn do płukania ust. Przywraca on odpowiednie nawilżenie błony śluzowej i poprawia komfort. Zawarte w nim składniki stymulują wydzielanie śliny. W razie potrzeby można zastosować też płyn do płukania ust na krwawiące dziąsła. Oprócz tradycyjnych płynów zawierających alkohol, dostępne są też produkty pozbawione alkoholu: https://aptekadlarodziny.pl/plyny-do-plukania-jamy-ustnej-bez-alkoholu.html. Płyny do płukania ust bez alkoholu są szczególnie polecane dla dzieci oraz kobiet ciężarnych.